YEMEK ODASI TAKIMLARI

Farklı tarzların ince detaylarla kombinlendiği yemek odaları, sevdiklerinizle geçireceğiniz keyifli dakikalara ışıltı katıyor.

Yemek Odası Takımları Hakkında

Evin en özel bölümünü oluşturan yemek odaları özenle hazırlanmalı ve dekore edilmeli. Misafirlerin ağırlandığı, en özel kutlama anlarının gerçekleştiği, neşe içinde yenilen yemekleri ziyafete dönüştüren bir alan olan yemek odaları, en güzel yemek odası takımlarıyla taçlanmalı ki evin enerjisi yükselsin, ışıltısı artsın.

Alanınız büyükse tercihiniz, büyük yemek odası takımından yana olmalı. Açılabilir masası, geniş konsolu ve çarpıcı detaylarıyla varlığının hakkını verebilmeli. Yemek odası; konsol, konsol aynası, masa ve sandalyelerle evinize görsel bir zenginlik ve ruh katabilmeli. Doğtaş yemek odası takımı ile evinizde çağdaş, sofistike ve modern bir esinti yaratabilirsiniz.

Yemek Odası Modelleri Ve Fiyatları

Nasıl bir yemek odası takımı seçeceğiniz, hem zevkinize hem de oturma alanınızın büyüklüğüne bağlı. Country yemek odası takımları; ilkbaharın kıpır kıpır enerjisini sevenlere, doğanın soluğunu her an evinde hissetmek isteyenlere, tazelikten ve organik yaşamdan beslenenlere hitap eden bir stilin örneği olabilir.

Beyaz, mavi, pembe gibi aydınlık ve fresh tonların kullanıldığı, eskitme ahşap yüzeylerin ön planda olduğu country stilde; çiçekli perdeler, doğayı yansıtan eğlenceli duvar kağıtları ve bordürler de ortamı tamamlar ve size sevdiklerinizle uzun ve keyifli yemek saatleri kalır.

Ahşap yemek odası takımları; organik, az işlem görmüş,naturası değiştirilmemiş, kırsal yaşamın doğal görüntüsünü tercih edenler için en doğru seçeneklerden. Modern yemek odası takımları; minimalist, sade ve huzurlu bir tarzı benimseyenler için son derece ideal.

Huzurlu yemek saatleri için modern yemek masası ve onu tamamlayan diğer parçalarla aydınlık bir yemek odası dekorasyonu yaratabilirsiniz. Aydınlatma olarak sarkıt avizeler, dev tablolar, çarpıcı objeler, zamana takılmadan kesintisiz akan bir trendin ince detayları…

Avangart yemek odası takımları; gösterişli ve güçlü bir tarzı sevenler için ideal bir seçim olabilir. Zengin detaylara sahip gösterişli çizgiler ve iddialı hatlar, lüks tarzın öncüsü olan avangart stilin en önemli özellikleri.

Altın varaklı, işlemeli, işçiliği zengin tutulmuş mobilyalara ilham olan avangart akımın izlerini yemek masanız, konsolunuz, sandalye ve konsol aynanızda görmek isterseniz avangart yemek odası takımları ilk seçiminiz olmalı.

Klasik yemek odası takımları; trend ne olursa olsun geleneksel ve alışılagelmiş tarzdan vazgeçmem diyenlerin dekorasyondaki anahtar ögesidir. Bu takımların oryantal çizgileri, kıvrımlı hatları, frapan detayları klasik tarzı minimal ölçüde yenilese de ana hatlarda tüm orijinalliğini korur.

Rustik yemek odası takımları; az müdahale görmüş, doğal ve işlenmemiş mobilyalardan hoşlananlar için en fazla mutluluk veren seçim olacaktır. Yemek odanızda en az yemekleriniz kadar doğal olan, dokusu huzur veren rustik tarz bir yemek masası ve aynı stilin temsilcisi olan sandalye, konsol ve konsol aynası ile gönlünüzü göre bir konsept oluşturmanın huzurunu yaşayabilirsiniz.

Retro yemek odası takımları ile ne kadar nostaljik detay varsa hepsini salonunuza taşıyabilirsiniz. Sade ama kendi döneminin çizgilerini yansıtan, naturel ve neşeli kontürler evinize bir dönemin esintilerini getirir.

Chester yemek odası denildiğinde zihne ilk gelen resim, her zaman o soylu zarafet oluyor. Gösterişli hatlar, derinlikli bir asalet ve hem göze hem ruha hitap eden doku chester’ın karakteristiği. Geniş yemek masası, rahat ve konforlu sandalyeler, elegan bir konsol ve şık konsol aynası tüm bu köklü zarafetin özeti.

Yemek Odası Hangi Renk Olmalı?

En az tarz kadar önemli olan diğer bir ayrıntı da renktir. Sakin ve dinlendirici bir yemek odası konsepti düşünenler için açık tonlar önerilebilir. Beyaz ise her zaman rahatlıkla kullanılan ve asla modası geçmeyen bir renktir ve beyaz yemek odası takımı hemen her renkle rahatlıkla kombinlenebilir.

Gold yemek odası takımı, siyahla çok belirgin bir uyum yakalar. Siyah renkle gold geçişlerin daha da görünür olmasını sağlayabilirsiniz. Yemek odasının duvarlarında canlı ve parlak renkler kullanarak enerjik bir alan da yaratabilirsiniz.

Siyah bir yemek odası; ağırbaşlı, güçlü ve keskin çağrışımlar yapar ve şıklık yarışında ipi rahatlıkla göğüsler. Gri yemek odası, pembe duvarlarla kombinlendiğinde canlı ve genç, siyah yahut füme tonlarla kombinlendiğinde ise daha ciddi bir tarz yaratabilir. Seçim tamamen size ait.

Kontrast renkleri kullanarak hareketli ve güçlü bir etki oluşturabilirsiniz. Canlı turuncular ile ilkbahar yeşilleri veya eflatunla fıstık yeşili tonlarının uyumu harikalar yaratabilir.

Yemek Odası Nasıl Dekore Edilir?

Yemek odanız dikdörtgen formdaysa, yemek masanızı da buna göre konumlandırmanız hem alanı daha uygun kullanmanızı sağlar hem de estetik açıdan daha hoş durur. Yemek masasının üzerine doğru inen sarkıt bir avize seçimi oldukça şık bir ambiyans yaratır.

Yemek odanızda, parkeler koyu renk ahşap ise halı kullanmanıza gerek yoktur. Eğer halı kullanacaksanız açık ve parlak tonlarda bir halı tercih edebilirsiniz. Konsol aynasını yemek masanızın tam karşısına gelecek şekilde yerleştirebilirsiniz.

Seçtiğiniz tarz ve renk ne olursa olsun, seçimleriniz tamamen sizin zevkinizi yansıtmalı ki samimi ve sahici dursun. Doğtaş Mobilya’nın zengin koleksiyonlarında sizi yansıtan bir yemek odası takımı mutlaka var. Eğer dilerseniz en yakın Doğtaş mağazasını ziyaret edebilir veya online mağazamızdan siparişinizi verebilirsiniz.

Devamını Oku
    • 01