YEMEK ODASI TAKIMLARI

Farklı tarzların ince detaylarla kombinlendiği yemek odaları, sevdiklerinizle geçireceğiniz keyifli dakikalara ışıltı katıyor.

Yemek Odası Takımları Hakkında

Evin en özel bölümünü oluşturan yemek odaları özenle hazırlanmalı ve dekore edilmeli. Misafirlerin ağırlandığı, en özel kutlama anlarının gerçekleştiği, neşe içinde yenilen yemekleri ziyafete dönüştüren bir alan olan yemek odaları en güzel yemek odası takımlarıyla taçlanmalı ki evin enerjisi yükselsin, ışıltısı artsın. Alanınız büyükse tercihiniz büyük yemek odası takımı olmalı. Açılabilir masası, geniş konsolu ve çarpıcı detaylarıyla varlığının hakkını verebilmeli. Yemek odası konsol, konsol aynası, masa ve sandalyelerle evinize görsel bir zenginlik ve ruh katabilmeli. Doğtaş yemek odası takımı ile evinizde çağdaş, sofistike ve modern bir esinti yaratabilirsiniz.

Yemek Odası Modelleri Ve Fiyatları

Nasıl bir yemek odası takımı seçeceğiniz hem zevkinize hem de oturma alanınızın büyüklüğüne bağlı. İşte birkaç değişik seçenek…

Country Yemek Odasıİlkbaharın kıpır kıpır enerjisini sevenlere, doğanın soluğunu her an evinde hissetmek isteyenlere, tazelikten ve organik yaşamdan beslenenlere hitap eden bir stilin örneği olabilir. Ahşap malzemenin ön planda olduğu; beyaz, mavi, pembe gibi aydınlık ve fresh tonların kullanıldığı, eskitme ahşap yüzeylerin ön planda olduğu country stilde; çiçekli perdeler, doğayı yansıtan eğlenceli duvar kağıtları ve bordürler de ortamı tamamlar ve size sevdiklerinizle uzun ve keyifli yemek saatleri kalır. Düşünün bembeyaz ve klasik hatlara sahip bir yemek masası ve koyu renk ahşap sandalyelerle sağlanmış bir kontrast. Bir de eskitme ve doğal görünümlü bir aydınlatma kullanırsanız, hele bir de masada şamdanlar, kır çiçeklerinden oluşan sepetler olursa işte size masal kitaplarından çıkıp gelmiş kadar büyülü ve keyifli bir yemek odası ambiyansı…

Ahşap Yemek Odası organik, az işlem görmüş,naturası değiştirilmemiş, kırsal yaşamın doğal görüntüsünü tercih edenler için en doğru seçeneklerden birisi ahşap yemek odası olacaktır. Yemyeşil bir bahçede tahta bir masada doğal yiyeceklerle piknik yapar gibi bir his, ahşabın kendine has kokusu ve aslı bozulmamış bir zamanın izleri ahşap yemek odası takımı ile evinizde yaşam bulabilir Kütük yemek masası, sandalye yerine arkalıksız bank tipi oturma grubu, ahşap konsol ve makyajsız bir ayna yorucu hayatın içinde keyifli ve huzur dolu yemek saatleri vadediyor. Hayali bile güzel değil mi?

Modern Yemek Odası

Minimalist, sade ve huzurlu bir tarzı benimsiyorsanız yemek odanızda da bu akımın izlerini görmek istemeniz normal. Huzurlu yemek saatleri için modern yemek masası ve onu tamamlayan diğer parçalarla aydınlık bir platform yaratabilirsiniz. Aydınlatma olarak sarkıt avizeler, dev tablolar, çarpıcı objeler, zamana takılmadan kesintisiz akan bir trendin ince detayları… Klasik ve yenilikçi çizgileri başarıyla kombinleyen modern yemek masası, uyumlu sandalyeler, fark yaratan konsolu ve aksesuarları ile yemek odanızda çağdaş bir konsept oluşturabilir.

Avangart Yemek Odası gösterişli ve güçlü bir tarzı sevenler için ideal bir seçim olabilir. Zengin detaylara sahip gösterişli çizgiler ve iddialı hatlar lüks tarzın öncüsü olan avangart stilin en önemli özellikleri.   Altın varaklı, işlemeli, işçiliği zengin tutulmuş mobilyalara ilham olan avangart akımın izlerini yemek masanız, konsolunuz, sandalye ve konsol aynanızda görmek isterseniz avangart yemek odası takımı ilk seçiminiz olabilir.

Klasik Yemek Odası trend ne olursa olsun geleneksel ve alışılagelmiş tarzdan vazgeçmem diyenlerin dekorasyondaki anahtar cümlesidir klasik sitil ve bu stili tercih ediyorsanız yemek odanız da klasik tarzı yansıtmalı. Oryantal çizgileri, kıvrımlı hatları, frapan detaylarıyla klasik tarz kendini minimal ölçüde yenilese de ana hatlarda tüm orijinalliğini korur. Klasik yemek odası takımı düşünüyorsanız krem, ekru ve bal köpüğü tonlarını tercih edebilirsiniz. Aydınlatma olarak ise elbette ışıltılı avizeler ortamı tamamlayacaktır.

Ceviz Yemek Masası kuşkusuz en şık ve göz alıcı alternatiflerden birisi. İç mimari ve mobilyada kullanılan en nitelikli malzemelerden olan ceviz uzum ömürlülük açısından da tercih sebebi oluyor. Siz de yemek odanızda cevizin sıcak görüntüsü ve samimi ruhu kol gezsin istiyorsanız ceviz yemek masası modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Rustik Yemek Odası az müdahale görmüş, doğal ve işlenmemiş mobilyalardan hoşlananlar için en mutluluk veren seçim olacaktır. Yemek odanızda en az yemekleriniz kadar doğal olan, dokusu huzur veren rustik tarz bir yemek masası ve aynı stilin temsilcisi olan sandalye, konsol ve konsol aynası ile gönlünüzü göre bir konsept oluşturmanın huzurunu yaşayabilirsiniz. Az işlenmiş hatta yıpranmış gözüken rustik stilde yemek masanızın kendi doğal dokusunu hatta kusurlu taraflarını görmek bile ruhunuza iyi gelecek. Çünkü sizi anlatan stil tam da bu.

Retro Yemek Odası ile ne kadar nostaljik detay varsa hepsini salonunuza taşıyabilirsiniz. Sade ama kendi döneminin çizgilerini yansıtan, natürel ve neşeli kontürler evinize bir dönemin esintilerini getirir. Geçmişe özlem hiç bu kadar keyif vermemişti.

Aynalı Yemek Odası aynayı salt ışığı yansıtan sırlı cam olarak değil olmazsa olmaz bir dekorasyon unsuru olarak görenlerin tercihi genelde. Konsolla bütünleşen tek parça yahut birkaç parçadan oluşan ayna ile yemek odanızda ışıltılı bir şıklık oluşturabilirsiniz.

Masif Yemek Odası doğal tarzlardan veağacın makyajsız yüzünü görmekten hoşlananların ilk aklına gelen seçenek diyebiliriz. Som ahşabın samimi dokusu ve böyle bir masada keyifle yenilen organik yemekler nasıl da hayatın içinden…

Chester Yemek Odası denildiğinde zihne ilk gelen resim o soylu zarafet oluyor hep. Gösterişli hatlar, derinlikli bir asalet ve hem göze hem ruha hitap eden doku chesterın karakteristiği. Geniş yemek masası, rahat ve konforlu sandalyeler, elegan bir konsol ve şık konsol aynası tüm bu köklü zarafetin özeti.

Spor Yemek Odası Modelleri sportif kimliği ön planda tutan, rahatlığı ve fonksiyonelliği önemseyenler için ideal bir seçenek. Sade, abartısız ve kullanışlı hatlarıyla bu tarzı sevenlerin evine şıklık getirecek bir tarz.

Yemek odası fiyatları her tarzın ve koleksiyonun kendi belirlediği aralıkta değerlendirildiğinden belli bir rakam telaffuz etmek zor.

Yemek Odası Hangi Renk Olmalı

En az tarz kadar önemli olan bir ayrıntı da renktir.  Sakin ve dinlendirici bir yemek odası konsepti düşünenler için açık tonlar önerilebilir.

Beyaz ise her zaman rahatlıkla kullanılan ve asla modası geçmeyen bir renktir ve beyaz yemek odası takımı hemen her renkle rahatlıkla kombinlenebilir.

Gold yemek odası takımı siyahla çok belirgin bir uyum yakalar. Siyah renkle gold geçişlerin daha da görünür olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında canlı kırmızılar, krem ve yeşil tonları da gold ile cazibeli bir ahenge imza atar.

Yemek odasının duvarlarında canlı ve parlak renkler kullanarak enerjik bir alan yaratabilirsiniz. İştahla yenen yemeklerin ve keyifli ziyafetlerin tetikleyicisi biraz da bu sıcak ve enerji yüklü renklerdir. Mercan kırmızısı yahut zehir yeşiline boyanmış duvarlarda bembeyaz bir yemek masası düşünsenize…

Siyah yemek odası ağırbaşlı, güçlü ve keskin çağrışımlar yapar ve şıklık yarışında ipi rahatlıkla göğüsler. Tercihiniz siyahsa zaten tavsiyeye ihtiyaç duymayacaksınız demektir. Çünkü siyahın cazibesi vazgeçilmezdir. Gold ayrıntıları da siyahla rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

Gri yemek odası pembe duvarlarla kombinlendiğinde canlı ve genç, siyah yahut füme tonlarla kombinlendiğinde ise daha ciddi bir tarz yaratabilir ve her ikisi de oldukça çarpıcı bir üslup oluşturabilir. Seçim tamamen size ait.

Ahşap, masif, rustik gibi ağacın damarlarını görebildiğiniz natürel seçimlerden yanaysanız sözgelimi ceviz bir yemek masasını daha açık tonda hatta beyaz renkte sandalyelerle eşleştirebilirsiniz.

Kontrast renkleri kullanarak hareketli ve güçlü bir etki de oluşturabilirsiniz. Canlı turuncular ile ilkbahar yeşilleri yahut eflatunla fıstık yeşili tonlarının uyumu harikalar yaratabilir.

Yemek Odası Nasıl Dizayn Edilir?

Yemek odanız dikdörtgen formdaysa yemek masanızı da buna göre konumlandırmanız hem alanı daha uygun kullanmanızı sağlar hem de estetik açıdan daha hoş durur.

Yemek masasının üzerine doğru inen sarkıt bir avize oldukça şık bir ambiyans yaratır.

Yemek odanızda yer zemini koyu renk ahşap ise halı kullanmanıza gerek yoktur. Eğer halı kullanacaksanız açık ve parlak tonlarda bir halı tercih edebilirsiniz.

Konsol aynasını yemek masanızın tam karşısına gelecek şekilde yerleştirebilirsiniz.

Seçtiğiniz tarz ve renk ne olura olsun seçimleriniz tamamen sizin zevkinizi yansıtmalı ki samimi ve sahici dursun, ruhunuz odanızla bütünleşsin ve bu sinerji konuklarınıza ve evinizin genel aurasına geçsin. Doğtaş mobilyanın zengin koleksiyonlarında sizi yansıtan bir yemek odası takımı mutlaka var.

Size en yakın Doğtaş mağazası neredeydi?

Devamını Oku
    • 01