Oturma Odasında Uzakdoğu Esintileri

OTURMA ODASINDA UZAKDOĞU ESİNTİLERİ

Oturma Odasında Uzakdoğu Esintileri ile Yaşam Alanlarınıza Renk Katın
Her sezon modayı etkileyen kavramlar değişiyor. Son dönemlerde de rengarenk objeler ve etnik çizgiler, moda trendlerine yeniden yön vermeye başladı.Bu moda esintisi ile evlerin oturma odaları da yeniden şekilleniyor.

Buda heykelciklerinden uçuş uçuş tüllere, farklı tütsü çeşitlerinden etnik desenli aksesuarlara, otantik dokunuşlarla Uzakdoğu ve Hindistan’ın gizemli havasını evlerde hissetmek mümkün. Uzakdoğu etkili oturma odası dekorasyonu denildiğinde akla; egzotik mobilyalar, pullu ipekler, etnik desenli taftalar, Uzakdoğu esintisi taşıyan mumlar, şamdanlar, yemek takımları, yastıklar, el işi oymalı ahşap masklar ve bambu saplı fenerler geliyor.

Oturma odası aksesuarları anlamında o kadar çok alternatif var ki… Bu tarz detaylarla evinizde Japon esintileri hissetmeniz de mümkün. Evde mistik ve egzotik bir hava yaratmak için olmazsa olmazlardan biri de tütsüler. Buda heykeli ve onun etrafında ağır ağır yanan tütsüler de evinizde Uzakdoğu esintisi yaratmanın bir başka yolu.

Pasifik sahillerine öykünen turkuazlar, Çin’in kahverengisi, Tayvan’ın acı yeşili de Uzakdoğu akımının uzantıları olarak oturma odalarında kendine yer açıyor. Tüm bunlara Hindistan’ın turuncu tonlarını ve Japonya’nın kiraz çiçeği pembesini de ilave ettiğinizde o gizemli ruhun soluğunu yanı başınızda hissedersiniz.

Bir başka Uzakdoğu esintisi de Hindistan’a has varaklı mobilyalar. Ama daha sade bir mobilya tarzı benimsemek istiyorsanız Japon minimalizmine de dekorasyonunuzda yer verebilirsiniz. Yalın stili sevenler için alçak yapılı ve olabildiğince sade mobilyalar da tercih sebebi. Yalınlığın içine hafif abartılı ve çarpıcı özellikli dekoratif objeler de serpiştirebilirsiniz.

Çin’in dekorasyon tarzını yansıtan mor ve kırmızı gibi sıcak renkte kumaşlar ve gold objelerle sadelikle frapanlığı dengeli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Uzakdoğu denilince ilk akla gelen unsurlardan birisi de Feng Shui’dir. Eşyaların konumlandırılışı konusunda yönlendirici bir tema olan Feng Shui de evinizde Uzakdoğu ruhunu belirgin bir şekilde hissettirecektir. Tüm bunları kokularla, mumlarla, aromatik yağlarla, tütsülerle tamamladığınızda işin içine bir de sakin tınılarıyla öne çıkan Asya müziği eklediğinizde Uzakdoğu’nun tüm bilgeliğini ve huzurunu oturma odalarınızda doyasıya hissedersiniz.

yemek odası

Yayınlanma Tarihi: 16 Aralık 2019 Pazartesi